Miks valida balletilaager?

Balletilaager õpetab lapsele head rühti läbi selle, et ta õpib oma õlgu taga hoidma, lõuga üleval hoidma ja varbaid välja poole suunama. Oskus hoida oma rühti ennetab hilisemaid selja-ja terviseprobleeme.
Balletilaager aitab lapsel sõpru leida. Kui lapsed jagavad huvi tantsimise vastu, toob see neid üksteisele lähemale ja see on suurepärane võimalus sõprade leidmiseks.
Ballett on suurepärane treeningvorm. Balletiga tegelemine suurendab keha painduvust ja vastupidavust, parandab kehahoiakut ja tasakaalu ning lisab enesekindlust. Ballett aitab arendada pikki ja tugevaid lihaseid ja see on suurepärane treeningvorm lastele.
Balletilaager õpetab ka veidi prantsuse keelt. Nii, nagu enamik muusikalisi termineid on pärit itaalia keelest, on balletis kasutatavad terminid prantsuse keelsed, (pärit balleti ühe asutaja – Prantsuse kuningas Louis XIV päevilt). Standardsed balletiharjutused on siiani prantsuse keelsed.
Balletilaager arendab distsipliini. Balletitund on distsiplineeritud koht. Sealt ei leia eest palju jooksmist ja karjumist – pigem leiab sealt eest lapsed, kes harjutavad ja kordavad õpitud samme ja poose. Asendite õppimine ja nende muusikasse kordineerimine ja õpetaja tänamine tunni lõpus õpetab lastele distsipliini, mis on neile terveks eluks vajalik.
Balletilaager avardab silmaringi. Õpime kuulama muusikat, räägime tervislikust toitumisest. Õpime suhtlema ja sõbrunema. Igal aastal käime ka mõnes kasulikus õpitoas (muuseumis või teatris vms.).